Transformacja zamiast ograniczeń

numer 2182 - 19.11.2018Gospodarka

KLIMAT Minister energii chce ewolucyjnej transformacji elektroenergetyki zamiast „drastycznych ograniczeń” w wykorzystaniu paliw kopalnych. Popiera rozwój energetyki jądrowej i uznanie gazu ziemnego za źródło niskoemisyjne – to m.in. wynika ze stanowiska na konferencję COP 24 opublikowanego przez resort.

24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) odbędzie się w dniach 3–14 grudnia w Katowicach.

Z opublikowanego stanowiska Ministerstwa Energii na COP 24 wynika, że to właśnie w stolicy Śląska zostanie zaprezentowana polityka energetyczna Polski wraz z zarysem transformacji polskiej elektroenergetyki na przestrzeni lat 1990–2018–2040, ze szczególnym uwzględnieniem miksu energetycznego, prognoz zużycia węgla, emisyjności oraz rozwoju rynku paliw alternatywnych.

ME podkreśliło, że „walka ze zmianami klimatu powinna mieć charakter globalnego i solidarnego wysiłku, który ma na uwadze konieczność zachowania konkurencyjności gospodarek krajowych i ich suwerenności w zakresie kształtowania miksów energetycznych”, ale też neutralności technologicznej.

Jak przypomina resort energii, „artykuł 194 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) wskazuje, że każde państwo niezależnie może decydować o swoim miksie energetycznym”zawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się