Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Odnaleziono wrak zaginionego okrętu podwodnego

Dodano: 19/11/2018 - numer 2182 - 19.11.2018
ARGENTYNA \ Zakończył się dramat 44 rodzin, których bliscy zaginęli przed rokiem w wojskowej jednostce podwodnej „A.R.A. San Juan”. Okręt, na którego pokładzie najprawdopodobniej doszło do eksplozji, znaleziono w weekend na argentyńskim wybrzeżu. Grupa poszukująca okrętu podwodnego „A.R.A. San Juan”, zaginionego 15 listopada ub.r., zlokalizowała wrak na głębokości 800 m w pobliżu Półwyspu Valdés, ok. 600 km na południe od Buenos Aires. W poszukiwaniach uczestniczyły armie 13 państw, przy czym ostatecznie sygnał wraku namierzyła zdalnie sterowana sonda podwodna amerykańskiego okrętu „Ocean Infinity”. Argentyński rząd zapłacił 7,5 mln dol. amerykańskiej firmie, która rozpoczęła poszukiwania we wrześniu. „Ocean Infinity” osiągnął to, czego nie udało się sondom ani robotom pochodzącym m.in. z
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze