Młodzi polscy artyści z Grodna odwiedzili Polskę

numer 2182 - 19.11.2018Polska

POLACY NA WSCHODZIE W miniony weekend 17–18 listopada wystąpił w Warszawie Teatr św. Jana Pawła II oraz młodzieżowy zespół „Liberamente” z parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie. Młodzież przygotowała specjalne przedstawienie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi artyści – poinformowało biuro prasowe Polskiej Fundacji Narodowej – zawitali do Warszawy na zaproszenie Fundacji, a tytuł przedstawienia brzmiał: „Niech żywi nie tracą nadziei…”.

Jednym z naszych celów jest wspieranie działalności kulturalnej Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do Warszawy wspaniałą, utalentowaną młodzież z Grodzieńszczyzny. Ci młodzi ludzie Polskę mają w sercu, czemu dają wyraz w swojej twórczości. Bardzo się cieszę, że dzięki nam ich spektakl będą mogli zobaczyć także mieszkańcy Warszawy – powiedział Cezary Jurkiewicz, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej. Dodał, że „wizyta w Ojczyźnie pozwoli tym młodym ludziom jeszcze w większym stopniu poczuć się częścią naszej narodowej wspólnoty”.

Oba zespoły – jak informuje PFN – działają przy jednej z największych polskich parafii na Grodzieńszczyźnie. Parafia pwzawartość zablokowana

Autor: pt


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się