Dać odpór kłamstwom

numer 2182 - 19.11.2018Polska

MEDIA Rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn w amerykańskich mediach dementuje fałszywe informacje na temat marszu 11 listopada.

11 listopada Polacy na całym świecie oraz w Polsce świętowali nasz Dzień Niepodległości. Tegoroczne uroczystości były wyjątkowe, ponieważ przypadają na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – wykazuje Żaryn w tekście na stronach internetowych tygodnika „Washington Examiner”, przypominając, że kluczowym wydarzeniem był warszawski marsz setek tysięcy Polaków, którzy „z należną godnością uhonorowali święto narodowe”. „Obchody wyraźnie pokazały, jak Polacy kochają swoją ojczyznę” – dodaje rzecznik.

Niestety, wiele światowych mediów zrobiło to, co zrobiły w przeszłości: opublikowały zniekształcony obraz, sprawiając wrażenie, że marsz dotyczył kilku skrajnie prawicowych grup, które brały w nim udział. Tego w Warszawie tego dnia nie było – stwierdza. Dodaje jednocześnie, że podczas obchodów Narodowego Dnia Niepodległości w Warszawie zgłoszono jedynie kilka incydentów, m.inzawartość zablokowana

Autor: Iggys


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama