Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PiS i Bezpartyjni Samorządowcy rządzą w województwie

Dodano: 20/11/2018 - numer 2183 - 20.11.2018
Cezary Przybylski został wybrany na marszałka województwa dolnośląskiego przez koalicję radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Wybory poprzedziła wielogodzinna burzliwa sesja. Dolnośląski sejmik wczoraj jako pierwszy w Polsce rozpoczął nową kadencję. Nie obyło się bez protestów Obywateli RP (choć, trzeba przyznać, skromnych – w pikiecie wzięło udział pięć osób) i obstrukcji opozycji. Prowadzący obrady sejmiku radny Tytus Czartoryski z PiS apelował o zaniechanie sporów, mówiąc, że ojczyzna jest jak matka, którą trzeba kochać i szanować. – Nowa kadencja jest na razie czystą kartą. Od nas zależy, jak ją zapiszemy. Świętowaliśmy wspólnie 100-lecie niepodległości, teraz działajmy wspólnie. Tego oczekują od nas wyborcy – mówił radny senior Tytus Czartoryski. Bez
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze