Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kto z kim i z jakiego klucza?

Dodano: 20/11/2018 - numer 2183 - 20.11.2018
Inauguracyjne sesje sejmiku województwa i wrocławskiej rady miejskiej za nami. Większych niespodzianek nie było. Jak można się było spodziewać, wojewódzcy radni przeciwni koalicji PiS i Bezpartyjnych Samorządowców usiłowali blokować wybór zarządu niemerytorycznymi wypowiedziami, a nowy prezydent Wrocławia nie wychodził z roli rzekomego ponadpartyjnego reprezentanta wszystkich wrocławian. W pierwszej sesji szóstej kadencji sejmiku województwa dolnośląskiego wzięli udział wszyscy wybrani radni. Po odebraniu mianowań i złożeniu ślubowań z wnioskiem formalnym o przeniesienie obrad na 13 grudnia wystąpił radny Platformy Obywatelskiej i kandydat tej partii na marszałka województwa Marek Łapiński. Argumentował to tym, że właśnie do tego czasu trzykrotnie zbierze się Sejm i okaże się, czy zajmie
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze