Festiwal z dobrym przesłaniem

WYWIAD \ Z pomysłodawcą Festiwalu Chrześcijańskie Granie MICHAŁEM GUZKIEM rozmawia ANNA KRAJKOWSKA

numer 2183 - 20.11.2018Kultura

Już w najbliższą w niedzielę, 25 listopada, w Arenie Ursynów w Warszawie odbędzie się 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy i debiutanci wykonujący muzykę z dobrym przesłaniem. – Ten festiwal ma promować tych, którzy grają dobrze, ale jeszcze nie są powszechnie znani. Co roku odkrywamy nowe zespoły.

Jak najkrócej można scharakteryzować Festiwal Chrześcijańskie Granie?

Stawiamy na trzy elementy: debiuty, nowości na scenie chrześcijańskiej i autentyczny przekaz. I te wszystkie elementy łączy hasło „Spotkanie”. Możemy się spotkać zarówno z artystami, niemalże bezpośrednio po występach, jak i z innymi w ramach strefy rodzinnej oraz powołaniowej. Podobnie jak w zeszłym roku, znów zaprosiliśmy do współpracy różne organizacje: wspólnoty, misjonarzy czy wolontariuszy. I przede wszystkim można się spotkać z Bogiem – na mszy św., lecz także w koncercie uwielbienia z ks. Daniewiczem.

Podkreślasz, że ważny jest autentyczny przekaz, ale stawiacie też na jakość. Kiedy patrzę na listę wykonawców, to widzę profesjonalne grupy, choć może czasem mało znane.

Tak, ten festiwal ma promować tych, którzy grają dobrze, ale jeszcze nie są powszechnie znani. Co roku odkrywamy nowe zespoły. Chcemy, by oni później grali na innych scenach. I cieszy nas, gdy widzimy, że te grupy później nagrywają płyty, pojawiają się w radiu i grają duże trasy koncertowe. U nas wystartowała Magda Frączek z Love Story czy Muode Koty – wykonawcy, którzy występowali później na wielkich scenach i byli przyjmowani z ogromnym entuzjazmem.

W tym roku po raz pierwszy debiutanci będą walczyli o laury w głównej odsłonie festiwaluzawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się