Papua inwestuje w infrastrukturę

SZCZYT APEC \ Z udziałem wiceprezydenta USA dyskutowano o problemach Azji i Pacyfiku

numer 2183 - 20.11.2018Gospodarka

Papua-Nowa Gwinea, wyspiarskie państwo w Oceanii, stawia na rozwój tradycyjnych dziedzin swojej gospodarki, jak rolnictwo. Ale też stara się inwestować w nowoczesny przemysł wydobywczy oraz w infrastrukturę.

Zakończony w niedzielę szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), który odbywał się w Port Moresby, stolicy Papui-Nowej Gwinei, został zdominowany przez spór handlowy między USA i Chinami. Uczestniczący w szczycie amerykański wiceprezydent Mike Pence poinformował, że USA mogą nałożyć kolejne cła na chińskie towary i nie zmienią polityki, jeśli nie zrobi tego wcześniej Pekin.

W trakcie szczytu APEC poruszano też inne tematy związane z regionem. Była to także okazja do zaprezentowania Papui jako kraju otwartego na inwestycje.

Gospodarka tego kraju w dużej mierze opiera się na rolnictwie, z którym związane jest ponad 75 proc. populacji. Rozwijane są plantacje kawy, herbaty, przypraw, kopry, kakao, palm oleistych, ryżu, wanilii, owoców tropikalnych, prowadzona jest też hodowla zwierząt.

Co ważne, rząd Papui stosuje zachęty do przyciągania zagranicznych inwestycji w sektorze przetwórstwa żywnościzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się