Strach i spekulacja windują ceny prądu

numer 2183 - 20.11.2018GospodarkaENERGIA Grupa zakupowa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), skupiająca aż 289 jednostek, kupi w 2019 r. energię w Tauron Sprzedaż GZE. Złożył on najkorzystniejszą ofertę i już po raz szósty wywalczył umowę na prąd dla największej grupy zakupowej w Polsce.

Sukces osiągnięty przez Tauron w największym przetargu komunalnym na sprzedaż energii to efekt m.in. naszego sprawnego modelu biznesowego i proponowania klientom optymalnej ceny energii elektrycznej w trudnym otoczeniu rynkowym – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Co przy tym ważne dla wszystkich odbiorców energii w Polsce – przedstawiciele GZM przyznają, że w obecnym przetargu tylko nieznacznie wzrosła cena za jedną megawatogodzinę. Przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak poinformował, że grupa zakupowa zdecydowała jednak, aby przetarg dotyczył tylko 2019 r., ponieważ ceny energii są obecnie wysokie.

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala przekonuje jednak, że to nie wina ani polskiej energetyki, ani tym bardziej górnictwazawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się