PPK to jedna z największych reform III RP

numer 2183 - 20.11.2018Gospodarka

EMERYTURY Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek Ustawę o pracowniczych planach kapitałowych, zakładającą utworzenie powszechnego, dobrowolnego i prywatnego systemu oszczędzania, współtworzonego przez pracowników, pracodawców i państwo. – PPK to jedna z największych reform gospodarczych po 1989 r. – twierdzi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Prezydent powiedział po podpisaniu ustawy o PPK, że to ważny moment z dwóch powodów. – Po pierwsze ustawa poprawi sytuację przyszłych polskich emerytów, tzn. tych, którzy dzisiaj jeszcze cały czas pracują i w związku z tym gromadzą pieniądze na swoje emerytury – zauważył Andrzej Duda. – Poprawi też sytuację tych, którzy funkcjonują na rynku gospodarczym w Polsce, bowiem eksperci nie mają wątpliwości, że potrzebne nam jest zgromadzenie kapitału w naszym kraju, w naszej gospodarce – dodał prezydent.

Zaznaczył, że pojawia się jednak pytanie, jak to zrobić, jak zgromadzić kapitał, który będzie mógł wspomagać rozwój gospodarczy, który będzie mógł stanowić bazę dla dalszego rozwoju Polski. – Najlepszą metodą jest powszechne oszczędzanie. Mam nadzieję, że system PPK budujący tę przyszłą bazę, z jednej strony kapitałową, a drugiej emerytalną dla przyszłych pokoleń, będzie w Polsce funkcjonował dobrze, lepiej niż to, co mieliśmy do tej pory – podkreślił Andrzej Dudazawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się