Jak Platforma Obywatelska wypycha Polskę z UE

numer 2183 - 20.11.2018Polska

„GAZETA POLSKA” W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” m.in. o tym, dlaczego politycy Platformy Obywatelskiej wywołują wojnę z Unią Europejską. Piotr Lisiewicz pisze wprost: „Rozpętanie wojny z UE to jej ostatnia szansa na powrót do władzy”.

Im bliżej wyborów do Parlamentu Europejskiego, tym więcej państw naszego regionu oskarżanych jest o łamanie demokracji i antyeuropejskość. Od niedawna niemieckie media i fundacje nasiliły ataki na rząd rumuński. W Rumunii ma dochodzić do „erozji praworządności” w wyniku nacisków na prokuraturę, „zejścia na złą drogę” i promowania „demokracji nieliberalnej”. Także przeciwny sprowadzaniu imigrantów premier Czech Andrej Babiš usłyszał niedawno, że jest za mało „solidarny” z UE. Znamy te litanie na pamięć.

Po co to wszystko? Coraz bliżej wybory do PE, które mogą wiele w Europie zmienić. Zależy od nich los gigantycznych pieniędzy, którymi dysponuje UE. Dlatego rządzący dziś Unią politycy zrobią wszystko, by utrzymać władzę. Jeśli z badań wynikać będzie, że Polacy boją się polexitu, liderzy UE będą starali się wywołać za wszelką cenę wrażenie, że jest on realnyzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama