Tragedia w Hipolitowie

Boks \ Andrzej Gmitruk, szkoleniowiec Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka, nie żyje

numer 2184 - 21.11.2018Sport

Jeden z najlepszych polskich trenerów bokserskich w historii nie żyje. Andrzej Gmitruk zginął w pożarze swojego domu w Hipolitowie. To jemu największe sukcesy zawdzięczają m.in. Andrzej Gołota, Tomasz Adamek, Krzysztof Kosedowski, Artur Szpilka i wielu, wielu innych.

Sympatyczny, dowcipny, pomocny, zawsze chętny do rozmowy, wielki fachowiec – takim zapamiętamy Andrzeja Gmitruka, który zmarł tragicznie we wtorek nad ranem w wieku 67 lat.

„Dzisiejszego poranka, tj. 20 listopada, doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4.00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku pożaru śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej” – poinformowała na portalu społecznościowym Ochotnicza Straż Pożarna z pobliskiej Długiej Kościelnej. Obie miejscowości znajdują się w gminie Halinów koło Warszawy. Kibice szybko zorientowali się, że chodziło o mieszkającego tam Gmitruka. Tragiczną wiadomość potwierdził wczoraj rano rzecznik Polskiego Związku Bokserskiego Janusz Stabno.

Oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Mińsku Mazowieckim, aspirant Marcin Zagórski, przekazał, że: – Spaleniu uległ plastikowy stolik. Natomiast śledczy i technik, którzy byli na miejscu, na tę chwilę nie wskazali przyczyny zgonu. Jednak wstępnie możemy przekazać, że raczej nie ma ona związku z pożarem.

Andrzej Gmitruk był jedną z największych osobowości polskiego boksu, z którym związany był od 1975 r. Szkolił takich zawodników, jak Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Bogdan Gajda, Krzysztof Kosedowski, Dariusz Kosedowski, Mateusz Masternak, Zbigniew Raubo, Jan Dydak czy Tomasz Adamekzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się