Intercity zainwestuje 2 mld zł w tabor

numer 2184 - 21.11.2018GospodarkaTRANSPORT PKP Intercity w bieżącym roku zainwestują w tabor 2,05 mld zł. Z tej kwoty ok. 1,7 mld zł przewoźnik przeznaczy na komfortowe i nowoczesne wagony. Jak poinformowała spółka, w 2018 r. podpisano umowy na zakup 55 nowych i modernizację 285 starych wagonów.

Pasażerowie wkrótce będą mogli korzystać z jeszcze wygodniejszych pociągów – zapewnia spółka PKP Intercity. Przewoźnik podał, że w 2018 r. zrealizował istotną część największego programu inwestycyjnego w historii spółki „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”. Program wart ok. 7 mld zł będzie wdrażany do 2023 r. Wartość podpisanych lub rozszerzonych w bieżącym roku umów na zakup lub unowocześnianie taboru wyniosła 2,05 mld zł. Dotyczą one zakupu 55 nowych i modernizacji 285 wagonów.

– Daje nam to aż 340 nowoczesnych i komfortowych wagonów, w których pasażerowie będą mogli korzystać z licznych udogodnień. Nowy i zmodernizowany tabor będzie obsługiwał kilkadziesiąt pociągów jeżdżących po całej Polsce. To bardzo dużo, a zgodnie z planem przygotowujemy się już do kolejnych inwestycji – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercityzawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama