fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Komisja ds. VAT zainteresowana „taśmami Grasia”

POLITYKA \ Paweł Graś wytłumaczy bezczynność rządu PO-PSL ws. mafii podatkowych

numer 2184 - 21.11.2018Polska

Jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska Paweł Graś najprawdopodobniej zostanie wezwany na przesłuchanie przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT. Ma to związek z wypowiedzią polityka PO z września 2013 r., kiedy to w restauracji Sowa i Przyjaciele stwierdził, że bardziej opłacalne jest wyłudzanie VAT‑u niż produkcja narkotyków.

8 września 2013 r. Paweł Graś wraz z trzema innymi osobami związanymi z PO spotkał się w restauracji Sowa i Przyjaciele, gdzie dyskutował m.in. o działalności mafii podatkowych w Polsce. Podczas tej rozmowy rzecznik rządu Tuska stwierdził, że „absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, tylko VAT”.

Słowa Grasia są szeroko komentowane przez dziennikarzy, politologów i polityków. Wczoraj na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski, szef gabinetu premiera, powiedział, że jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska powinien swoją wypowiedź wyjaśnić podczas przesłuchania przed sejmową komisją ds. VAT. – To oznacza, że ministrowie PO wiedzieli, że Polska jest okradanazawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama