USA nie ukarzą Saudyjczyków

numer 2185 - 22.11.2018Świat

SPRAWA CHASZODŻDŻIEGO „USA mają zamiar pozostać stabilnym partnerem Arabii Saudyjskiej” – poinformował w oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom prezydent Donald Trump.

Amerykański prezydent zapowiedział, że Stany Zjednoczone nie zerwą kontraktów wojskowych z Arabią Saudyjską, gdyż zyskałyby na tym Rosja i Chiny. Tłumaczył również, że władze w Rijadzie są ważnym partnerem gospodarczym USA, a także kluczowym sojusznikiem w walce przeciwko Iranowi. „Stany Zjednoczone mają zamiar pozostać stabilnym partnerem Arabii Saudyjskiej, dbając w ten sposób o interesy naszego kraju, Izraela i innych partnerów w regionie” – napisał Trump w oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom.

Donald Trump podkreślił, że amerykańskie służby wciąż analizują, w jaki sposób został zamordowany saudyjski dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi i kto zaplanował jego zabójstwo. „Jest bardzo możliwe, że następca tronu mógł mieć wiedzę o tym tragicznym wydarzeniu – może miał, może nie miał!” – zaznaczył Trump. Prezydent USA odrzuca sugestie kongresmenów i senatorów obu partii, aby wycofał swoje poparcie dla Salmanazawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się