fot. YouTube/d

Tajemnica śmierci twórcy ATM prawie rozwiązana

KATASTROFA \ Biegły: silnik awionetki był sprawny!

numer 2185 - 22.11.2018Polska

Do końca zbliża się śledztwo prokuratury, która wyjaśnia okoliczności tragicznej śmierci pilota i twórcy firmy ATM Tadeusza Czichona, który w maju zginął w katastrofie awionetki. Postępowanie prawdopodobnie zostanie umorzone – ustaliła „Codzienna”. Wszystko bowiem wskazuje, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, a silnik samolotu był według biegłego sprawny.O tragedii, do której doszło wieczorem 1 maja tego roku, „Codzienna” pisała wielokrotnie, bo jej okoliczności wywołały wiele spekulacji o przyczynach katastrofy.

Przypomnijmy: w pobliżu lądowiska Kołbiel-Skorupy rozbił się ultralekki samolot VL3, za którego sterami siedział 58-letni Tadeusz Czichon. Mężczyzna doskonale znany w środowisku lotniczym, bardzo doświadczony pilot, uznawany za współtwórcę polskiej czarnej skrzynki montowanej m.in. w samolotach rządowych (identyczna znalazła się w Tu-154M, na którego pokładzie 10 kwietnia 2010 r. leciał śp. prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób). Awionetka należała do firmy ATM SA, której założycielem i prezesem był Czichon.

Śledztwo w sprawie katastrofy początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Otwocku, ale później została przejęta przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga (w kierunku art. 177 parzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama