fot. YouTube/d

Popsuliśmy Struzikowi imprezę!

SKANDAL \ Nie będzie bąbli w jacuzzi

numer 2185 - 22.11.2018Temat Dnia

Kwotę 48167,64 zł zamierzał wydać z naszych pieniędzy marszałek Adama Struzik na organizację III posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP. Specyfikację stworzył tak, aby impreza odbyła się w Jachrance w luksusowym hotelu Narvil, gdzie miałby dla siebie pokój VIP z jacuzzi, skąd mógłby podziwiać rzekę i odpoczywać po ciężkiej kampanii. Po pytaniach „Codziennej” zapytanie ofertowe unieważniono. Problem jednak jest taki, że podobna impreza obyła się w sierpniu, a przetarg był równie wątpliwy.Specyfikację przetargu, którą jeszcze wczoraj można było znaleźć na stronach urzędu, można uznać za żart. Po jej przeczytaniu w zasadzie od razu można wywnioskować, gdzie ma się odbyć konwent. „Przedmiotem zamówienia jest zakup: usług gastronomicznych oraz hotelowych, zapewnienie miejsc parkingowych, wynajmu sali konferencyjnej i sali bankietowej wraz z kompleksową obsługą – w związku z organizacją III posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP, który odbędzie się w dniach 11–13 grudnia 2018 roku. Obiekt konferencyjno-hotelowy o nowoczesnej architekturze umiejscowiony powinien być w północno-wschodniej części Mazowsza, w odległości ok. 40 km od centrum Warszawy, nad brzegiem Narwi” – czytamy w specyfikacji. Dlaczego akurat nad Narwią musi się odbywać konwent, a nie nad inną rzeką na Mazowszu? Na to pytanie wczoraj nie otrzymaliśmy odpowiedzi ze strony urzędu marszałkowskiego. W odpowiedzi na serię pytań poinformowano nas jednak jednym zdaniem: „zapytanie ofertowe, o które Pan pyta, zostało unieważnione”.

Przepych godny królów

Z dokumentów znalezionych w BIP UM wiadomo jednak, że konwent szykowany przez marszałka zapowiadał się wyjątkowo wystawnie. W wymaganiach znalazło się m.in. to, aby pomieszczenia miały co najmniej 5 m wysokości, bo przed grupą samorządowców mają wystąpić „aktorzy teatralni”. Dostępna miała być również sala o wysokości 2,8 m i – co zostało podkreślone – „bez kolumn”. Do przetargu na organizację przedsięwzięcia przystąpiły dwa czterogwiazdkowe hotele z Jachranki (co ciekawe, to właśnie w tej miejscowości PSL-owcy zwykli organizować swoje imprezy) – Windsor i Narvil. Gdyby brać pod uwagę jedynie kryteria ceny, wygrałby ten pierwszy, który organizację imprezy zaproponował za blisko 33 tys. zł. Hotel Narvil zaproponował cenę droższą o 15 tys. zł.

Tańszą ofertę odrzucono w przedbiegach, twierdząc, że „nie spełnia wymogów wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia”. Jakich konkretnie? Na to pytanie nam nie odpowiedziano. Przeglądając ofertę w hotelu, zauważymy, że w Windsorze nie ma czegoś takiego jak „pokoje VIP”. Hotel dysponuje pokojami typu studio i apartamentami z jacuzzizawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama