Odlot Żurawia

PIŁKA NOŻNA \ Adam Nawałka w poniedziałek obejmie Lecha

numer 2187 - 24.11.2018Sport

Dariusz Żuraw w najbliższą sobotę po raz drugi i ostatni poprowadzi piłkarzy Lecha Poznań w meczu ekstraklasy. Misja tymczasowego szkoleniowca dobiega końca, a od poniedziałku stery w zespole ma objąć były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Żuraw przejął obowiązki opiekuna Kolejorza po Ivanie Đurđeviciu, który pożegnał się z klubem 4 listopada po porażce u siebie z Lechią Gdańsk (0:1). Początkowo miał być trenerem na jeden mecz, ale wobec przeciągających się rozmów z innymi kandydatami na szkoleniowca Lecha jego misja nieco się wydłużyła. Pojawiały się nawet informacje, że Żuraw poprowadzi poznańskich piłkarzy do końca roku.

W czwartek klub z Wielkopolski oficjalnie zakomunikował, że negocjacje z trenerem Nawałką i jego asystentami dobiegają końca. Były selekcjoner Biało-Czerwonych od najbliższego poniedziałku ma rozpocząć operację uzdrawiania drużyny, która po pierwszej rundzie zajmuje dopiero ósmą lokatę. Dla Żurawia sobotni pojedynek z Wisłą Płock (początek godz. 18) będzie zatem ostatnim. Szkoleniowiec zapewnia, że absolutnie nie czuje się zawiedziony, ponieważ jego rola z góry została jasno określona przez władze klubu.

– Nie ma tu żadnego rozczarowania, od początku wiedziałem, jak wygląda sytuacja. Byłem na bieżąco informowany o wszystkim. Z tego, co wiem, na 95 proc. moja praca z pierwszym zespołem zakończy się po meczu z Wisłą Płockzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się