fot. POOL New/Reuters

Madryt brata się z komunistami

HAWANA \ Historyczne spotkanie pod znakiem dochodowych kontraktów

numer 2187 - 24.11.2018Świat

Po raz pierwszy od 32 lat premier Królestwa Hiszpanii udał się z wizytą na Kubę. Hiszpańscy politycy nie kryją zdziwienia, że podczas historycznej wizyty premier Pedro Sánchez zamiast spotkać się z kubańską opozycją, wziął ze sobą przedsiębiorców i rozmawiał głównie o inwestycjach na wyspie.

W czwartek rozpoczęła się pierwsza od 32 lat wizyta premiera Hiszpanii na Kubie. W historycznym spotkaniu premierowi Hiszpanii i liderowi Socjalistycznej Partii Robotniczej Pedro Sánchezowi towarzyszyli szef MSW Josep Borrell, minister przemysłu Reyes Maroto, główny sekretarz skarbu Carlos San Basilio oraz 24 hiszpańskich przedsiębiorców.

Podczas wizyty na wyspie hiszpańska strona skupiła się przede wszystkim na promocji iberyjskich inwestycji wśród lokalnych przedsiębiorców. Hiszpańskie małe i średnie firmy od lat prowadzą bowiem działalność w państwie pogrążonym w komunizmie i upatrują szansy na możliwość umocnienia swojej pozycji w 12-milionowym kraju.

Poza lokalnymi przedsiębiorcami hiszpański premier spotkał się również z kubańskimi artystami oraz blogerami, którzy oficjalnie nie mają powiązań z żadną stroną kubańskiej sceny politycznejzawartość zablokowana

Autor: Joanna Kowalkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się