fot. Fotomag/Gazeta Polska

Bezstronny jak gdański sędzia

SĄDY \ Proces Lech Wałęsa vs Jarosław Kaczyński

numer 2187 - 24.11.2018Polska

Sąd Okręgowy w Gdańsku, którego szefem w przeszłości był sędzia na telefon Ryszard Milewski, nadal trzyma kurs. W sprawie, którą wytoczył Lechowi Wałęsie Jarosław Kaczyński, orzeka sędzia Weronika Klawonn. Szybko się okazało, że była ona zaangażowana w protesty przeciwko reformie sądownictwa, nosząc koszulkę „Konstytucja”... identyczną, jaką miał na sobie w dniu procesu Lech Wałęsa.

Nie milkną echa procesu Kaczyński–Wałęsa. Dyskusja skupiła się na sędzi Weronice Klawonn, która w czwartek zdaniem wielu widzów śledzących proces nie robiła wrażenie bezstronnej. Dziennikarze szybko ustalili historię sędzi. Jak się okazało, w sieci można znaleźć zdjęcia, na których Klawonn pozuje w koszulce „Konstytucja”. W takiej samej, jaką miał na sobie podczas procesu Lech Wałęsa. Natychmiast pojawiły się pytania o bezstronność. W tej sprawie wypowiedział się m.in. rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

– Jeśli sędzia jest w tej samej koszulce, w której przyszedł pozwany, i później swoim zachowaniem pokazuje pewne faworyzowanie strony pozwanej, traktuje stronę pozwaną, jakby była powodem, czyli zupełnie odwrócenie o 180 stopni tego, jak to powinno wyglądać, to mamy pewne wątpliwościzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się