Singapur coraz bliżej

WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA \ Miasto Lwa – centrum biznesowe Azji

numer 2188 - 26.11.2018Gospodarka

Singapur staje się ważnym i perspektywicznym partnerem gospodarczym Polski. W rozwoju dwustronnej współpracy może pomóc uruchomione w tym roku przez PLL LOT bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Singapuru.

Singapur to jeden z symboli sukcesu gospodarczego końca XX w. To miasto-państwo – określane mianem azjatyckiego tygrysa – w krótkim czasie stało się nie tylko jedną z najlepiej rozwiniętych gospodarek Azji Południowo-Wschodniej, lecz nawet świata. W najnowszym rankingu Doing Business Banku Światowego, który wskazuje gospodarki, w których obowiązują przepisy najbardziej przyjazne biznesowi, Singapur zajął drugie miejsce (za Nową Zelandią) na 190 analizowanych krajów.

W 2017 r. singapurska gospodarka wzrosła o 3,6 proc., co było wynikiem prawie dwa razy wyższym od prognoz. Głównym motorem wzrostu gospodarki singapurskiej był rosnący globalny popyt na produkty przemysłu elektronicznego, który był również czynnikiem wspierającym wzrost w I półroczu 2018 r. Singapurskie ministerstwo handlu i inwestycji szacuje, że w całym 2018 r. wzrost PKB wyniesie między 2,5 a 3,5 proczawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się