„Orlen w portfelu”, oszczędności w kieszeni

numer 2188 - 26.11.2018Gospodarka

INWESTOWANIE Ruszyły zapisy w ramach skierowanego do inwestorów indywidualnych programu „Orlen w portfelu”. Posiadacz co najmniej 50 akcji paliwowego giganta może liczyć na rabaty przy zakupach paliwa oraz produktów na stacjach.

Zainaugurowany podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem długoterminowy projekt ma poszerzać wiedzę Polaków na temat oszczędzania i długoterminowego inwestowania. Spółka chce także zwiększyć udział drobnych posiadaczy w akcjonariacie z obecnych 4 proc. przynajmniej do średniej z całego rynku, czyli 12 proc.

Każdy z uczestników programu, który przez minimum miesiąc utrzyma na swoim rachunku maklerskim 50 lub więcej akcji, będzie mógł zaoszczędzić 10 gr na każdym litrze paliwa Efecta oraz 15 gr na paliwie Verva. Skorzysta również z 10-proc. zniżki przy zakupach na stacjach Orlen.

Do przystąpienia do programu płocka firma zachęca także wypłacanymi dywidendami. – Jesteśmy firmą stabilną, o solidnych fundamentach. Orlen, będąc czempionem polskiej gospodarki, prowadzi zrównoważoną i przewidywalną politykę dywidendową – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. – W tym roku za każdą swoją akcję spółka wypłaciła 3 złzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się