Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Coraz mniej węgla, a za 15 lat atom

Dodano: 26/11/2018 - numer 2188 - 26.11.2018
60 proc. prądu z węgla w 2030 r. i poniżej 30 proc. w 2040 r., energia jądrowa od 2033 r., gaz jako paliwo przejściowe, rezygnacja z rozbudowy wiatraków na lądzie i budowa ich na morzu – to główne założenia projektu Polityki Energetycznej Państwa do 2040 r., przedstawionej przez resort energii. Jak zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, w 2030 r. 60 proc. prądu nadal będzie pochodziło z węgla kamiennego i brunatnego. W 2040 r. udział węgla ma spaść poniżej 30 proc. Resort energii zastrzegł, że polityka ta może być modyfikowana i będzie zależała od pojawienia się i rozwoju nowych technologii, np. dotyczących użycia węgla brunatnego. Dziś z węgla w Polsce powstaje ok. 80 proc. energii elektrycznej. Ministerstwo planuje uruchomienie w 2033 r. pierwszego bloku jądrowego, a potem
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze