Latynoska kolumna zastopowana przy granicy

numer 2188 - 26.11.2018Świat

WASZYNGTON Prezydent USA Donald Trump zapowiada, że nie wpuści do kraju tysięcy imigrantów z Hondurasu, Gwatemali i Salwadoru, którzy koczują w meksykańskiej Tijuanie. Burmistrz miasta ogłosił natomiast kryzys humanitarny. Meksykanie coraz głośniej narzekają na agresywnych przybyszów.

„Imigranci na południowej granicy nie zostaną wpuszczeni na teren Stanów Zjednoczonych, dopóki amerykański sąd indywidualnie nie rozpatrzy ich wniosków. Wpuścimy jedynie tych, którzy dostaną sądowe pozwolenie. Pozostali zostaną zatrzymani” – poinformował wczoraj na Twitterze prezydent Trump. Odniósł się do sytuacji tysięcy latynoskich imigrantów, którzy po tygodniach wędrówki przez Amerykę Środkową siłą próbują się przedostać na terytorium USA. „Nie ma mowy, aby Ameryka po dekadach nadużyć wciąż tolerowała tę niebezpieczną sytuację!” – ogłosił Trump.

Na zagrożenie ze strony 9 tys. imigrantów z Południa coraz bardziej skarżą się mieszkańcy przygranicznej meksykańskiej Tijuany. Obawiają się, że w związku z decyzją USA obywatele Hondurasu, Gwatemali i Salwadoru mogą zostać w ich mieście na długie miesiące. „Precz!”, „Nie dla inwazji!” – głosiły hasła ubiegłotygodniowych manifestacji Meksykanówzawartość zablokowana

Autor: Joanna Kowalkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama