fot. Marcin Obara/PAP

TVN może pozdrawiać Hitlera

MEDIA \ „Wafel SS”, o jakim marzy telewizja z ul. Wiertniczej

numer 2188 - 26.11.2018Polska

Niecałe 48 godzin trwała afera związana z ewentualnymi zarzutami dla operatora TVN, który wykonywał gest „Heil Hitler” podczas organizowanych w kwietniu 2017 r. urodzin Adolfa Hitlera. Prokuratura Krajowa uznała wczoraj, że stawianie zarzutów jest „przedwczesne” i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze.

Piotr Wacowski, operator kamery z telewizji TVN, który pracował przy głośnym reportażu „Superwizjera” o czczeniu urodzin Adolfa Hitlera i który wykonywał gest „Heil Hitler” na tle swastyki, otrzymał wezwanie do prokuratury – taka informacja obiegła media w sobotę. Dziennikarz, którego zdjęcia widziała cała Polska, miał się stawić w charakterze podejrzanego. Mówiono o zarzutach propagowania nazizmu, stawianych także innym uczestnikom leśnych urodzin Hitlera, których kulminacją było palenie swastyki nasączonej podpałką do grilla i konsumowanie tortu, na którym symbol niemieckiego narodowego socjalizmu ułożono z wafelków.

Stacja TVN wystosowała pismo w obronie kamerzysty. „Stawianie tego, który ujawnia działalność przestępczą, na równi z przestępcami traktujemy jako próbę zastraszenia dziennikarzy” – napisali przedstawiciele stacji. W internecie ruszyła nawet akcja poparcia dla dziennikarza „Murem za Wackiem”. Solidarność z kolegą okazali m.inzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się