Najlepiej w historii

SKOKI NARCIARSKIE \ Kamil Stoch i Piotr Żyła jeszcze nigdy nie rozpoczęli sezonu tak dobrze

numer 2189 - 27.11.2018Sport

Czwarta, druga i trzecia – to lokaty Kamila Stocha w konkursach Pucharu Świata 2018/2019. Tak dobrego początku sezonu skoczek narciarski z Zębu jeszcze nie miał. Bardzo dobrze prezentuje się też Piotr Żyła, który nie zajął miejsca gorszego niż szóste.

Stoch na początku sezonu zwykle nie dominował. Z 31 pucharowych zwycięstw w karierze tylko trzy odniósł przed świętami Bożego Narodzenia. Najszybciej udało mu się wygrać w sezonie 2016/2017, kiedy triumfował w Lillehammer – piątych zawodach ówczesnego cyklu.

Trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu nigdy wcześniej nie udało się trzech pierwszych zawodów ukończyć w najlepszej dziesiątce, choć dwukrotnie zdobył już Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej. Sezon 2013/2014 zaczął od 37., 10. i 20. miejsca, a poprzedni – od 2., 20. i 15. Do obecnej formy podchodzi jednak ze spokojem.

– Nie chcę deklarować, że za miesiąc będę nie wiadomo jak mocny. Cały czas jednak pracuję nad sobą – powiedział w sobotę przed kamerą TVP po zajęciu drugiego miejsca w Kuusamo.

To było jego pierwsze podium w karierze wywalczone na skoczni Rukatunturi. W najbliższy weekend będzie miał okazję odczarować kolejny obiekt – w Niżnym Tagilezawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się