Włochy gotowe zredukować deficyt

numer 2189 - 27.11.2018Gospodarka

FINANSE Włoski rząd nie wyklucza nieznacznej redukcji deficytu zapisanego w odrzuconym przez Komisję Europejską projekcie budżetu na 2019 r. Gotowość tę komentatorzy uznali za pierwszy istotny przełom w rozmowach Rzymu z Unią Europejską. Wcześniej liderzy rządu powtarzali, że niczego w budżecie nie zmienią.

Liczby dziesiętne nie są problemem – oświadczył wicepremier i szef MSW Matteo Salvini, po raz pierwszy dając do zrozumienia, że w projekcie przyszłorocznego budżetu możliwe jest zejście z 2,4 do 2,2 proc. PKB. deficytu. – Nie upieramy się przy liczbach dziesiętnych. Nie przywiązujemy się do 0,1 proc. mniej lub więcej. Kierujemy się zdrowym rozsądkiem i konkretami – powiedział Salvini w poniedziałek w radiu RAI.

Bronił też odrzuconego przez UE projektu włoskiego budżetu. – To budżet, który oparty jest na prawie do pracy, prawie do emerytury, prawie do zdrowia i obniżenia podatków. Jeśli w Brukseli uważają, że będą trzymać jako zakładników rząd albo 60 mln Włochów ze względu na liczbę po przecinku, to my jesteśmy absolutnie gotowi pozbawić ich tej możliwości – stwierdził Salvinizawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się