Premier spokojny o handel i inwestycje

BREXIT \ Morawiecki: Jestem optymistą w sprawie przyszłej współpracy z Wielką Brytanią

numer 2189 - 27.11.2018Gospodarka

Jestem optymistą, jeśli chodzi o przyszłe relacji handlowe między Polską a Wielką Brytanią – powiedział premier Mateusz Morawiecki po podpisaniu deklaracji politycznej w sprawie brexitu. Zdaniem szefa rządu wyjście Londynu z Unii Europejskiej nie będzie miało wpływu na procesy inwestycyjne.

Przewidujemy, że w podpisanej deklaracji politycznej przyszłe założenia umów handlowych będą odpowiadały naszym potrzebom – powiedział premier poproszony o ocenę skutków ustaleń na szczycie Unii Europejskiej dotyczących brexitu. Morawiecki zwrócił uwagę, że w negocjacjach z Brytyjczykami UE ma wyłączne kompetencje w sprawie przyszłych umów między Wielką Brytanią a pozostałymi członkami Wspólnoty.

– My podkreślamy, aby te relacje były bezprecedensowe, czyli miały charakter jak najszerszej współpracy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią a pozostałymi członkami Unii Europejskiej. Jestem optymistą co do tego, co uda się wypracować na bazie przyjętej deklaracji politycznej – dodał szef polskiego rządu. Zaznaczył też, że podczas procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w Polsce do tej pory nie dało się odczuć spowolnienia. – Nie sądzę, żeby miało to wpływ npzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się