fot. Tyrone Siu/Reuters

Tajwańczycy mówią „nie” homopropagandzie

AZJA \ Echa sobotniego głosowania

numer 2189 - 27.11.2018Świat

Obywatele Tajwanu odrzucili w referendum legalizację małżeństw homoseksualnych. Nie wiadomo jednak, czy uda im się wymusić na parlamentarzystach zatrzymanie prac nad zmianami w definicji małżeństwa.

Plebiscyt ws. małżeństw jednopłciowych odbył się podczas wyborów lokalnych, które przyniosły Partii Nacjonalistycznej (Kuomintang) zwycięstwo nad rządzącą proniepodległościową Demokratyczną Partią Postępową (DPP). Opcja prochińska wygrała w 15 spośród 22 prowincji lub miast na prawach prowincji. Władze w Pekinie nadal uznają Tajwan za część swojego terytorium i grożą interwencją zbrojną, jeśli jego władze formalnie ogłosiłby niepodległość.

Referendum okazało się ogromnym sukcesem nie tylko Tajwańczyków, którzy sprzeciwili się w ten sposób wpływowym na Zachodzie środowiskom homoseksualnym, ale także lokalnych chrześcijan, którzy je zorganizowali. Wyznawcy Chrystusa stanowią jedynie 5 proc. mieszkańców Tajwanu, jednak ich determinacja, by sprzeciwić się lewicowej ideologii podważającej definicję małżeństwa, i połączenie sił ze zwolennikami tradycyjnej chińskiej struktury rodziny przyniosły sukceszawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się