Były doradca Trumpa trafi za kratki

numer 2189 - 27.11.2018Świat

WASZYNGTON Były doradca prezydenta USA Donalda Trumpa z czasów kampanii wyborczej George Papadopoulos trafi na dwa tygodnie do więzienia. Sędzia federalny odrzucił jego wniosek o odroczenie kary.

Rola Papadopoulosa w kampanii wyborczej Trumpa do dzisiaj pozostaje niejasna. Sam prezydent twierdził, że nie był on nikim ważnym. Jednak zrobiło się o nim głośno, kiedy agenci FBI zapytali go o kontakty z Rosjanami. W trakcie kampanii Papadopoulos miał się kontaktować z rosyjskim profesorem, który twierdził, że ma materiały kompromitujące kontrkandydatkę Trumpa Hillary Clinton. Ostatecznie rewelacje te zostały zignorowane przez resztę członków kampanii, podobnie jak propozycje zorganizowania spotkań z Rosjanami.

Zachowanie Papadopoulosa nie byłoby dobrze widziane, ale nie stanowiłoby złamania przepisów prawa. Zataił on jednak te kontakty przed agentami FBI. Gdy sprawa wyszła na jaw, przyznał, że to był błąd, i przeprosił, a jego adwokat stwierdził, że Papadopoulos kłamał, ponieważ nie chciał, aby jego zachowanie zostało wykorzystane przeciwko Trumpowi. Prokurator żądał kary pół roku pozbawienia wolności, ale sąd ostatecznie skazał Papadopoulosa we wrześniu br. na dwa tygodnie więzienia, rok nadzoru i grzywnęzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się