fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

PiS nie odbierze bezrobotnym świadczenia 500+

WYWIAD \ Z ELŻBIETĄ RAFALSKĄ, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, rozmawia JAN PRZEMYŁSKI

numer 2189 - 27.11.2018Temat Dnia

Nie ma żadnych powodów, aby twierdzić, że obywatele rezygnują z pracy przez świadczenie z programu 500+. Taką narracją opozycja utrwala negatywną opinię o Polakach, że nie chce się nam pracować i polegamy tylko na pomocy socjalnej – powiedziała „Codziennej” minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Była to odpowiedź na sugestie Jana Grabca z PO, że świadczenie 500+ powinny otrzymywać jedynie osoby aktywne zawodowo.

Jan Grabiec, rzecznik PO, zasugerował ostatnio, że program 500+ powinien zostać ograniczony wobec osób, które nie chcą pracować, mimo że mają taką możliwość. Jak pani odbiera te słowa?

Opozycja co jakiś czas przedstawia nowe absurdalne propozycje ws. programu 500+. Przypomnijmy sobie, co mówili politycy PO, gdy zapowiedzieliśmy stworzenie tego projektu. Wówczas wszyscy grzmieli, że tego nie da się zrealizować, że budżet się załamie, że są to nierealne obietnice. Według PO nie było żadnych szans na powodzenie. Jakie okazały się realia? Program został wprowadzony, budżet się nie zawalił. Co więcej, wszystkie wskaźniki gospodarcze pokazują, że nasze państwo dobrze się rozwija.

Przypomnijmy także, że jeszcze do niedawna politycy PO zapowiadali rozszerzenie programu na pierwsze dzieckozawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się