Lotnisko w Krakowie będzie zmodernizowane

numer 2190 - 28.11.2018Gospodarka

INFRASTRUKTURA Kraków Airport, drugie lotnisko pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największy port regionalny w Polsce, będzie przystosowane do rosnącego ruchu lotniczego. Planuje się m.in. zbudowanie nowego pasa startowego, rozbudowę terminala pasażerskiego oraz zmianę lokalizacji terminala cargo.

Opracowany przez zarząd portu plan generalny dla lotniska Kraków Airport na lata 2016–2036 został zatwierdzony przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Zaplanowane inwestycje osiągną wartość ok. 1 mld zł. – To wydarzenie ważne z punktu widzenia transportu lotniczego w Polsce, a szczególnie w południowej części kraju. To z jednej strony szansa, a z drugiej zobowiązanie dla władz lotniska, aby je przystosować do rosnącego ruchu lotniczego – powiedział Adamczyk. Zaznaczył, że zatwierdzony plan jest komplementarnym elementem Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). – To są przedsięwzięcia wzajemnie się uzupełniające – dodał.

Dokument wyznacza kierunki rozwoju portu w ciągu nadchodzącego dwudziestolecia. Według prognoz rozwój lotniska ma wygenerować 10 tys. miejsc pracy w Małopolsce.

Najważniejszą inwestycją będzie budowa nowego pasa startowego o długości 2,8 km i szerokości 60 mzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się