Zachęta dla makroregionu wschodniego

numer 2190 - 28.11.2018Gospodarka

POLSKA WSCHODNIA Ponad 800 mln zł czeka w 2019 r. na mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w Polsce Wschodniej. To środki przeznaczone zarówno dla firm, które chciałyby rozwinąć swoją działalność, jak i dla start‑upów. Znamy już przyszłoroczny harmonogram konkursów w Programie Polska Wschodnia.

Chcemy przede wszystkim wspierać powstawanie innowacji – to one powodują wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, dają nowe miejsca pracy dla specjalistów, a w konsekwencji dalszy, zrównoważony rozwój gospodarki makroregionu. Nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że firmy z Polski Wschodniej nie boją się sięgać po innowacje. W 2019 r. będziemy zachęcali je do tego jeszcze bardziej – mówi Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Zwiększy się m.in. zakres wsparcia dla firm, które będą chciały rozwinąć swoją działalność na zagranicznych rynkach. Zmiany czekają również na konsorcja MŚP, które będą chciały zainwestować w stworzenie innowacyjnego produktu sieciowego, czyli oferty kilku firm połączonej w ramach jednej marki. Zyskają przedsiębiorcy, chcący zainwestować w infrastrukturę sportową i rekreacyjnązawartość zablokowana

Autor: pch


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się