fot. Andrzej Grygiel/PAP

Koalicja Obywatelska: .Nienawiść i POgarda

POLITYKA \ Opozycja hoduje nowego Cybę

numer 2190 - 28.11.2018Polska

Ciul, zdrajca, oszust, judasz – to nie wyzwiska anonimowych trolli w internecie, ale określenia, jakimi swojego byłego kolegę obrzucają politycy PO i Nowoczesnej. Wojciech Kałuża jest regularnie poniżany i atakowany za to, że zmienił barwy polityczne. – Pani poseł Monika Rosa za używanie języka nienawiści powinna trafić co najmniej do komisji etyki poselskiej, bo sprowadza realne zagrożenie na polityka samorządowego. Moim zdaniem Wojciechowi Kałuży należy zapewnić ochronę policji – mówi nam poseł Jerzy Polaczek z PiS.

Minął już tydzień od pierwszej sesji w urzędzie marszałkowskim na Śląsku, a opozycja nadal nie pogodziła się z porażką. Cały atak skupia się na wicemarszałku województwa Wojciechu Kałuży, który regularnie jest obrzucany wyzwiskami. Wczoraj postanowił go obrazić Sławomir Neumann. – Radny Kałuża jest judaszem i zdrajcą, to bez dwóch zdań. Na Śląsku tak się mówi: ciulu. Dla niego karą będzie infamia na Śląsku. Do końca życia będzie miał piętno zdrajcy – stwierdził Sławomir Neumann w programie „Tłit” WP. Wcześniej seans nienawiści na wiecu partyjnym zorganizowali posłowie Monika Rosa i Borys Budka. Podczas wiecu po prostu zwyzywali Kałużę, a także mówili m.in. o tym, że przyłączył się do mafii. – Myślę, że Monika Rosa musi się liczyć z konsekwencjami. Te wypowiedzi uruchomiły realną spiralę nienawiści wobec pana radnego. Jeżeli dojdzie do jakiegoś nieszczęścia i agresji wobec tego radnego samorządowego lub jego rodziny, to politycy ponoszą za to odpowiedzialność – mówi nam Jerzy Polaczek.

Między innymi pytanie o to zadaliśmy posłowi Antoniemu Mężydle z PO. – Gdyby pan Kałuża nie odchodził, to nie byłoby problemu – powiedział Mężydło, który podkreśla, że polityk zasłużył sobie na krytykęzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się