„GP”: Draństwo Pitery

numer 2190 - 28.11.2018Polska

TYGODNIK Pracownice Jugendamtu zaczęły wyrywać babci dziecko. W trakcie szarpaniny kobieta przewróciła się na podłogę. Wybudzonej ze snu i płaczącej Marcelince urzędniczki z Jugendamtu zakryły usta ręką. Babcia czołgała się jeszcze za Niemkami do windy, błagając, żeby nie zabierały dziecka. To jedna z wielu podobnych tragedii Polaków w Niemczech. Jednak europosłanka PO Julia Pitera postanowiła bronić Jugendamtu w Parlamencie Europejskim. O tym m.in. w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”, dostępnym już od dziś.

Ataki na Jugendamt podważają „wzajemne zaufanie w ramach wspólnoty europejskiej” i „jest to temat, który regularnie powraca i staje się jak histeria antyszczepionkowa”. Tych słów Julii Pitery słuchali z niedowierzaniem Polacy mieszkający w Niemczech. Jugendamt jest przyczyną dramatów tysięcy polskich rodzin w Niemczech, którym organizacja ta odbiera i germanizuje dzieci – pisze w artykule pt. „Tragedia polskich dzieci i draństwo Pitery” („Gazeta Polska”) Tomasz Duklanowski.

Duklanowski przywołuje wydarzenie z zeszłego roku. „15 października ubiegłego roku w nocy do mieszkania państwa Piotra i Ilony Kwiatkowskich w hamburskiej dzielnicy Lurup zapukały aktywistki Jugendamtuzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się