Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będą wiatraki na morzu i na lądzie

Dodano: 29/11/2018 - numer 2191 - 29.11.2018
ENERGIA \ Do 2035 r. możliwe jest uruchomienie morskich farm wiatrowych o mocy 8–10 GW – wynika z raportu Forum Energii. Z kolei resort energii zapewnił w środę, że nie ma planów likwidacji wiatraków na lądzie. O ich udziale w miksie energetycznym decydować będzie rynek. Morska energetyka wiatrowa może być jedną z technologii kluczowych dla Polski, może stać się naszą krajową specjalnością. Szacujemy, że do 2035 r. możliwe jest uruchomienie 8–10 GW, a w dłuższej perspektywie ten potencjał może być większy – powiedziała na środowym spotkaniu prasowym Joanna Maćkowiak-Pandera, prezes Forum Energii. Think tank szacuje, że pozwoliłoby to zredukować o 25 proc. dzisiejszą emisję CO2. Forum Energii zaleca w raporcie, by uruchomić pierwsze elektrownie przed rokiem 2030. Wskazuje na konieczność
     

50%
pozostało do przeczytania: 50%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze