Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prawie pół miliarda na inwestycje w zdrowie

Dodano: 30/11/2018 - numer 2192 - 30.11.2018
Ponad 450 mln zł dofinansowania z budżetu państwa dostanie Uniwersytet Medyczny w Łodzi na II etap budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego przy Pomorskiej 251. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski i rektor UMED prof. Radzisław Kordek podpisali wczoraj w tej sprawie umowę. Budowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego to nie jest koszt, ale inwestycja: w studentów i w naukę, służąca temu, by pacjenci mieli większy komfort i merytoryczną opiekę – powiedział minister Szumowski podczas briefingu przed popisaniem umowy. Według ministra dofinansowanie to ogromna wartość dla regionu, Łodzi i Uniwersytetu Medycznego. Jak zaznaczył, obecnie wszędzie na świecie buduje się duże, centralne i wielospecjalistyczne szpitale kliniczne, zatem również CKD należy traktować jako ważny element polityki
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze