Cywilizacja zachodnia coraz bardziej antychrześcijańska

OBRONA CHRZEŚCIJAN \ To sekularyzacja powoduje dyskryminację osób wierzących w Europie

numer 2194 - 03.12.2018Kościół

W Krakowie odbyła się IV edycja Europejskiego Kongresu w Obronie Prześladowanych Chrześcijan. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia, organizowanego przez prof. Ryszarda Legutkę, była dyskryminacja chrześcijan w Europie. Gośćmi kongresu byli m.in. abp Marek Jędraszewski, prof. Piotr Mazurkiewicz, austriacka posłanka Gudrun Kugler, Tomasz Terlikowski, Paweł Lisicki i prof. Chantal Delsol.

Kiedy spotykaliśmy się do tej pory na naszych konferencjach, rozmawialiśmy przede wszystkim o prześladowaniu chrześcijan poza Europą. W tym roku temat jest nieco inny – mówimy nie tyle o prześladowaniach, ile o dyskryminacji chrześcijan w Europie czy szerzej w świecie zachodnim – powiedział prof. Ryszard Legutko.

Dodał, że owa dyskryminacja obecnie się wzmaga. – Ma ona często charakter społeczny – zmienia się tkanka moralna współczesnych społeczeństw i ofiarami tej zmiany są chrześcijanie. Przejawia się to w różnych formach upakarzania, ostracyzmu, poddawania przemocy werbalnej, symbolicznej, ale ma też charakter prawny. Zmienia się prawo w cywilizacji zachodniej w taki sposób, że staje się coraz bardziej represyjne wobec chrześcijan – zwrócił uwagę prof. Legutkozawartość zablokowana

Autor: Sebastian Moryń


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się