Brexit zmieni kierunki emigracji zarobkowej

numer 2194 - 03.12.2018Gospodarka

PRACA Wielka Brytania przestała być krajem, w którym Polacy chcą pracować. Polskich emigrantów zarobkowych najbardziej dzisiaj interesują Niemcy i kraje skandynawskie – wynika z analiz firmy rekrutacyjnej Work Service.

Po 20 miesiącach negocjacji przywódcy państw i rządów 27 krajów Unii Europejskiej zatwierdzili umowę dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii i deklarację polityczną ws. przyszłych relacji. Niezależnie od tego, jak faktycznie ułożą się przyszłe wzajemne relacje między UE a Wielką Brytanią, brexit będzie miał wpływ na wiele dziedzin życia gospodarczego i społecznego krajów członkowskich, w tym Polski.

Chociaż premier Mateusz Morawiecki zapewnił po unijnym szczycie, że umowa gwarantuje prawa Polaków na Wyspach i interesy polskich firm, to już dzisiaj wiadomo, że nowa sytuacja wpłynie na kierunki emigracji zarobkowej.

Według analiz firmy rekrutacyjnej Work Service jeszcze rok temu dla niemal 19 proc. Polaków rozważających emigrację w celu podjęcia pracy pierwszym wyborem była Wielka Brytania. Jej nadchodzące wyjście z Unii Europejskiej spowodowało jednak znaczące zmiany w preferencjach rodaków dotyczących kierunków emigracjizawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się