fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

PiS wrzucił w gospodarce piąty bieg

PRACA DLA POLSKI \ Eksperci komentują ekonomiczne dokonania obecnego rządu

numer 2194 - 03.12.2018Gospodarka

Rząd wrzucił w gospodarce piąty bieg. Już piąty kwartał z rzędu wzrost wynosi 5 proc. lub więcej, a obecny deficyt budżetowy i bezrobocie są jednymi z najniższych po 1989 r. – tak premier Mateusz Morawiecki podsumował trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Eksperci podzielają tę opinię, ale jednocześnie wskazują na zagrożenia.

Premier podsumowując podczas konferencji „Praca dla Polski” ostatnie trzy lata, stwierdził, że rząd PiS wrzucił w gospodarce piąty bieg. Dodał, że już piąty kwartał z rzędu wzrost gospodarczy wynosi 5 proc. lub więcej, a obecny deficyt budżetowy i bezrobocie są jednymi z najniższych po 1989 r. – To świadczy o sile naszych finansów publicznych, o witalności naszej gospodarki – oświadczył.

Morawiecki podkreślił, że jego rządowi zależy, aby rozwój Polski był stabilny. – Nasz model gospodarczy ma służyć wzrostowi produktywności, bo wtedy Polacy będą zarabiali tak jak ludzie na Zachodzie. Ja tak rozumiem europejskość – zaznaczył. – Polacy chcą żyć na poziomie europejskim i rząd zrobi wszystko, żeby tak było – dodał.

Premier stwierdził, że po to są rząd i państwo, by nie uchylały się od pomocy, by umożliwiały ludziom rozwój i przedsiębiorczość. Jednocześnie zaprosił opozycję do współpracy. – Dla takiego rozwoju gospodarczego warto było i warto będzie walczyć o jak najlepszą Polskę, razem z opozycją, wspierając się, bo chcemy doprowadzić do spokoju, bezpiecznego, stabilnego rozwoju – podsumował Morawieckizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się