Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Apel opozycji na Barbórkę: dość węgla

Dodano: 05/12/2018 - numer 2196 - 05.12.2018
W Katowicach trwa szczyt klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie jest perfekcyjnie przygotowane i zorganizowane, w dodatku może przynieść przełomowe decyzje pozwalające na podjęcie konkretnych kroków zmierzających do ograniczenia niekorzystnych zmian klimatycznych. Mimo to totalna opozycja wykorzystuje nawet taką okazję, by atakować rząd PiS. Aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji – znanej z protestów przeciw reformie sądownictwa i innym zmianom wprowadzanym przez rząd PiS – już w pierwszym dniu szczytu w Chorzowie zorganizowali happening „Klimat? Czarno to widzę”. Skandowano hasła w stylu: „Nie oglądaj się na rząd – kup se panel – zrób se prąd!” czy „Przyszłość zielona – a nie zwęglona!” – co nawiązywało do powszechnego w UE dążenia do całkowitej dekarbonizacji. Piotr
     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze