Kulturalny prezent na mikołajki

numer 2196 - 05.12.2018Kultura

Jutro mikołajki, zatem dobiega koniec pogoni za podarunkami, którymi obdarujemy naszych najbliższych. Dla tych, którzy wciąż jeszcze nie zdecydowali się, jaki prezent kupić, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Najlepszy prezent to wcale nie ten najdroższy i najbardziej zaawansowany technologicznie. Zdecydowanie lepszy jest taki, z którego można się cieszyć wspólnie, szczególnie wtedy, gdy obdarowujemy nim dzieci czy wnuki. Dobrze sprawdzą się puzzle. Na półkach sklepowych znajdziemy te przeznaczone dla dzieci, ale też dla dorosłych. Wybór jest ogromny – od obrazków z bohaterami znanych bajek, przez znakomite malarstwo, po puzzle ukazujące np. świat „Wiedźmina”.

Od kilku lat jest też moda na planszówki. Polskie wydawnictwa prześcigają się w pomysłach. Bardzo dobrą propozycją w tej kategorii są „Pytaki”. To gra, która wzmacnia więzi rodzinne, a zawarte w niej pytania dają pretekst do rozmowy (jedne powodują śmiech, inne refleksję, pozwalają przywrócić miłe wspomnienia, a czasem się rozmarzyć). Popularna jest również gra karciana „Uno”. Dzieci ją uwielbiają, a zaletą jest to, że karty można zabrać ze sobą na każdy wyjazd. Polecamy też serię gier edukacyjnych wydanych przez IPN pt. „Znaj znak”. W prosty i przyjemny sposób gracz w każdym wieku może poznać historię i przy tym się dobrze bawićzawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama