Niemcy przegrali z pogodą

Skoki narciarskie \ Zawody w Titisee-Neustadt odwołane

numer 2197 - 06.12.2018Sport

W ten weekend kibice skoków narciarskich nie obejrzą swoich ulubieńców w akcji. Konkursy w niemieckim Titisee-Neustadt zostały odwołane z powodu złej pogody i braku śniegu. Władze Wisły z podobnym problemem świetnie sobie poradziły, mimo że 18 listopada w polskich górach było jeszcze cieplej. Organizatorzy turnieju w Niemczech poddali się niemal bez walki.

Jako powód odwołania zawodów podano złe prognozy meteorologiczne na weekend. W Badenii-Wirtembergii ma być wysoka temperatura, prognozowane są także obfite opady deszczu i gwałtowny wiatr. Trener Stefan Horngacher przygotowuje już swój zespół do kolejnego startu w Engelbergu (14–16 grudnia). Do Szwajcarii zabierze Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Macieja Kota.

– Dwie godziny temu odbyło się spotkanie przedstawicieli niemieckiej i światowej federacji narciarskiej. Zapadła decyzja o odwołaniu zawodów, gdyż obecne warunki i prognozy pogody wskazują, że nie będzie szans na ich przeprowadzenie – poinformował we wtorek po godz. 15 Horst Hilgen, przedstawiciel FIS odpowiedzialny za współpracę z mediami. Według federacji nie ma mowy o przeniesieniu konkursów w najbliższy weekend do innego ośrodka. „Z ciężkim sercem Titisee-Neustadt musi odwołać zawody ze względu na bieżące warunki śniegowe i przewidywaną pogodę” – napisano w komunikacie na stronie niemieckich organizatorów.

Jak dodano, decyzję podjęto również ze względu na bezpieczeństwo zawodników. „W najbliższych dniach ma padać deszcz, a temperatura znacznie wzrośnie. Natomiast w piątek, sobotę i niedzielę spodziewane są nawet burze i wichury” – dodano w oświadczeniu, po czym pojawiła się informacja, by posiadacze biletów kontaktowali się w sprawie zwrotu kosztów.

Na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt w sobotę miał się odbyć konkurs drużynowy, a w niedzielę – indywidualny. Skakać miały również kobietyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->