Fiat zostaje w Tychach na wiele lat

MOTORYZACJA \ W polskiej fabryce będzie produkowany nowy model samochodu

numer 2197 - 06.12.2018Gospodarka

Alarmistyczne doniesienia niektórych mediów, że Fiat Chrysler nie ma pomysłu na zakład w Tychach, a nowe modele aut trafią tylko do fabryk we Włoszech, okazują się z gruntu fałszywe. Fiat właśnie zapowiedział, że w polskiej fabryce będzie produkowany nowy model samochodu.

Na spotkaniu szefostwa grupy FCA ze związkami zawodowymi prezes Mike Manley i dyrektor operacyjny Pietro Gorlier potwierdzili, że strategia na lata 2018–2022, którą w czerwcu przedstawił Sergio Marchionne, jest aktualna. Marchionne, który nagle zmarł w lipcu br., niezwykle cenił polską fabrykę i jej pracowników, ponieważ reprezentują światową klasę w branży moto.

Potwierdza to inwestycja w zakładach FCA Powertrain w Bielsku-Białej, gdzie rozpoczęto w czerwcu produkcję nowej generacji silników benzynowych. Koncern, który zainwestował w mieście miliard złotych, planuje nawet dwukrotnie zwiększyć produkcję. Zdaniem premier Mateusza Morawieckiego dzięki takim inwestycjom niedługo Polska ma szansę wyprzedzić Czechy, jeśli chodzi o łączną produkcję przemysłu motoryzacyjnego.

W latach 2019–2021 Fiat planuje wprowadzić aż 13 nowych albo odświeżonych samochodów. Jednocześnie, co już sygnalizowaliśmy w „GPC”, zamierza uruchomić produkcję silników z zastosowaniem technologii hybrydowej i elektrycznejzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->