fot. Pixabay/d

Za dwa lata szybki internet w 2 mln domów

TELEKOMUNIKACJA \ System aukcyjny przyniósł zaskakujące efekty

numer 2197 - 06.12.2018Gospodarka

Do końca 2020 r. 2,25 mln polskich gospodarstw domowych uzyska dostęp do szybkiego internetu światłowodowego. – Stanie się tak dzięki programowi aukcji na inwestycje ze środków unijnych – poinformowała wiceminister cyfryzacji Wanda Buk po brukselskim spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za kwestie telekomunikacji.

Wiceszefowa resortu cyfryzacji wzięła udział w zorganizowanym w Brukseli w spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za kwestie telekomunikacji. Uzgodnili oni częściowe stanowisko w sprawie programu finansowego UE Cyfrowa Europa, który ma wesprzeć transformację cyfrową europejskich społeczeństw i gospodarek w ramach budżetu unijnego na lata 2021–2027.

– Polska poparła jego przyjęcie. Cieszymy się, że w UE powstanie program, który będzie podchodził kompleksowo do tematu cyfryzacji. Sami mamy taki program na poziomie krajowym i uważamy, że się świetnie sprawdza – powiedziała PAP Buk po spotkaniu. – Polska przy budowie sieci telekomunikacyjnych przez wiele lat korzystała z pieniędzy z polityki spójności, mamy duże doświadczenie w rozdysponowywaniu tych środków – dodałazawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->