Przedsiębiorcy planują podwyżki

numer 2197 - 06.12.2018Gospodarka

RAPORT Pomimo rosnących obaw przedsiębiorców o kondycję polskiej gospodarki pracownicy aż 44 proc. firm mogą się spodziewać w najbliższym półroczu podwyżek, a głównym powodem ich przyznania będą ich pozafinansowe osiągnięcia. Wzrost zatrudnienia planuje zaś 33 proc. przedsiębiorców.

To główne wnioski z badania Instytutu Badawczego Randstad. Najczęściej podwyżki planują firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (59 proc.), przemysłu (50 proc.) oraz handlu (49 proc.). Wyjątkowo często deklarują je przedsiębiorcy z miast, w których jest od 20 do 50 tys. mieszkańców. Takich firm jest 56 proc.

Blisko co czwarty polski pracodawca zamierza przyznać pracownikom podwyżki na poziomie od 2 do 4 proc. (24 proc.), również co czwarty – na poziomie od 4 do 7 proc. (24proc.). Największych podwyżek mogą się spodziewać pracownicy mniejszych firm, zatrudniających od 10 do 49 pracowników, w branży budowlanej i usługach.

Ponad połowa przedsiębiorców, którzy planują podwyżki, zaoferuje je niemal wszystkim zatrudnionym bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Głównym powodem przyznania podwyżek będą pozafinansowe osiągnięcia pracowników – będzie tak w 47 proc. przypadkówzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->