Dzień Innowacji w Katowicach

numer 2197 - 06.12.2018Gospodarka

COP24 Rozmowy, prezentacje i debaty z udziałem specjalistów z całego świata wokół tematyki modelu gospodarki o obiegu zamkniętym wypełniły w środę Dzień Innowacji w pawilonie polskim na katowickim szczycie klimatycznym COP24.

Każdego dnia w pawilonie polskim na szczycie klimatycznym w Katowicach przedstawiane są nowe podejścia do tematów środowiskowych. Wczoraj był Dzień Innowacji, którego gospodarzem był kierowany przez Jadwigę Emilewicz resort przedsiębiorczości i technologii. Głównym tematem był model gospodarki o obiegu zamkniętym. Ministerstwo zaprezentowało w środę na COP24 mapę drogową transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, który będzie nakładał konkretne ważne wymagania na producentów.

Podczas debaty mówiono między innymi o tym, w jaki sposób wydłużyć cykl życia produktów, w jaki sposób sprawić, aby odpad stał się surowcem, co to znaczy ecodesign, czyli projektowanie z uwzględnieniem wpływu na środowisko. Uczestniczącym w polskim Dniu Innowacji specjalistom z całego świata, m.in. z Uniwersytetu w Cambridge, ze Skandynawii i Stanów Zjednoczonych, zaprezentowano konkretne technologie, które model gospodarki zamknięty już wdrożyłyzawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->