Duński pomysł na migrantów

numer 2197 - 06.12.2018Świat

MIGRACJA Niechciani migranci, którzy popełnili przestępstwo lub nie mogą być odesłani do swoich ojczyzn, będą umieszczeni na małej, trudno dostępnej wyspie – zapowiedziały duńskie władze.

Duńczycy mają już dosyć nielegalnych migrantów docierających do ich kraju. Dlatego ich władze starają się przekazać kolejnym przybyszom jasny sygnał – jeśli nie jesteście w rzeczywistości uchodźcami, a jedynie migrantami ekonomicznymi, to omijajcie nasz kraj. Centroprawicowy rząd ogłosił porozumienie ze wspierającą go antymigracyjną Duńską Partią Ludową (DF), na mocy którego cudzoziemcy skazani za zbrodnie, a także ci, którym odrzucono podania o azyl, a którzy nie mogą zostać odesłani do swoich krajów, będą przetransportowani na małą wyspę Lindholm w zatoce Morza Bałtyckiego. Powierzchnia wyspy wynosi jedynie 17 akrów (6,88 ha), a do najbliższego wybrzeża oddalona jest o ponad 3 km.

Duńska minister do spraw integracji stawia sprawę jasno – ludzie ci są w Danii niechciani i będą to czuli. Dlatego władze nie przewidują dla nich żadnych luksusów, które mogłyby być zachętą do migracji do tego kraju. Przybysze będą musieli każdego dnia stawiać się w ośrodku na wyspie, a jeśli tego nie zrobią, mogą trafić do więzieniazawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->