Hakerzy zaatakowali Republikanów

numer 2197 - 06.12.2018Świat

USA W trakcie kampanii przed listopadowymi wyborami do Kongresu sztab wyborczy Partii Republikańskiej padł ofiarą serii ataków hakerskich, w których następstwie wykradziono tysiące poufnych wiadomości e-mail.

Jak poinformował amerykański portal Politico.com., skrzynki mejlowe czterech czołowych doradców Krajowej Komisji Kongresowej Partii Republikańskiej (zajmującej się wspieraniem Republikanów w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby parlamentu USA) były szpiegowane od co najmniej kilku miesięcy. Specjaliści z zakresu IT pracujący dla komisji odkryli włamania wiosną br.

Sprawą zajął się zespół ds. cyberprzestrzępstw, a także FBI. Co ciekawe, kilku czołowych przedstawicieli Republikanów, jak choćby spiker partii Paul Ryan, nie wiedzieli o zagrożeniu, dowiadując się o całej sytuacji dopiero przed kilkoma dniami od dziennikarzy. Cytowani anonimowo przez portal działacze komisji powiedzieli, że zdecydowali się wstrzymać ujawnienie tych informacji, ponieważ zamierzali przeprowadzić własne dochodzenie oraz że ujawnienie cyberataków utrudni wysiłki zmierzające do znalezienia sprawcy. Choć na razie nie ma dowodów na to, kto stoi za atakamizawartość zablokowana

Autor: kw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->