fot. Leszek Chemperek/CO MON/d

Rząd Zjednoczonej Prawicy spełnia obietnice

TRZY LATA SUKCESÓW \ Rozpoczęły się podsumowania prac w resortach

numer 2197 - 06.12.2018Polska

Wczoraj ministrowie rozpoczęli podsumowywanie trzech lat pracy. O wprowadzanych zmianach i reformach mówili ministrowie: spraw wewnętrznych, obrony narodowej, sprawiedliwości i zdrowia. Według nich rosną wydatki na cele stawiane przez poszczególne resorty, a przeprowadzane reformy są konsekwentnie realizowane.

Minister Joachim Brudziński, szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, za osiągnięcie uznał zakup nowych śmigłowców S-70 i Black Hawk dla polskiej policji, budowę nowych komend oraz powiększenie w 2018 r. floty policyjnych aut o 1100 nowych radiowozów.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro za najważniejsze wydarzenie w jego resorcie uznał reformę sądownictwa. Zdaniem ministra opozycja nie zrobiła nic za swoich rządów, by poprawić funkcjonowanie sądownictwa, ale robi wszystko zarówno w kraju, jak i za granicą, by uniemożliwić zrealizowanie w całości reformy. Dodał, że w tej sprawie istnieje silny opór, a reforma budzi sprzeciw części środowiska sędziów.

Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak zaznaczył wczoraj, że w przyszłym roku pracownicy cywilni wojska otrzymają podwyżki wynagrodzeń o ponad 300 zł. – Wzrośnie także średnie uposażenie żołnierzy zarodowych o ponad 500 zł – mówił Błaszczak. – Dzięki wysiłkom w trzy lata udało nam się zrobić wielokrotnie więcej niż koalicji PO-PSL przez długie osiem latzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się